12 отбора участваха в турнира по стрийтбол 3х3 за 5-7 клас

Дванадесет училищни отбора при юноши 5-7 клас взеха участие в турнира по стрийтбол 3х3. Състезанията се проведоха в двора на III Основно Училище “Ангел Кънчев” и са част от  Ученическа купа Варна 2023. Организатор е дирекция „Спорт“ към Община Варна.

Съгласно регламента, всяко училище може да участва с до два отбора. След оспорвана надпревара и голяма конкуренция, победители при момчета 5-7 клас, станаха учениците от ОУ „ Св. Св. Кирил и Методий”, а при девойките 5-7 клас – ОУ„Никола Йо. Вапцаров”. За всички призови места организаторите са предвидели предметни награди-купи, медали, грамоти и баскетболни топки.

Приключиха състезанията по волейбол за VIII –Х клас в Ученическа купа Варна

Приключиха състезанията по волейбол за VIII –Х клас в Ученическа купа Варна, съобщиха от дирекция „Спорт“ към Община Варна. При девойките, след оспорвани борба, отборът на Първа езикова гимназия победи и стана шампион на турнира. На второ място и среброто остана за отборът на отбора на  IV ЕГ “Ф. Ж. […]