Снимка: ПФК Черно море

Черно море завърши 1:1 с Царско село в мач от 14-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион “Тича” във Варна. Ален Стеванович откри резултата в 52-рата минута, а Евгений Сердюк изравни в 89-ата от дузпа..

Още в 5-ата минута Евгений Сердюк получи топката, нахлу в наказателното поле и стреля, но Мартин Кавдански блокира удара му. В 11-ата минута Иван Дюлгеров излезе напред и изчисти топката в тялото на Живко Атанасов. Кълбото достигна до Меси Мезу, който остана сам на празна врата, но не успя да намери добре топката с левия крак и стреля встрани. В 21-вата минута Родриго Енрике направи добър рейд отляво, подаде към Зе Гомеш, който стреля, но ударът му бе блокиран. Топката стигна до Даниел Димов, който отправи изстрел от наказателното поле, но встрани от вратата.

В 26-ата минута Балтанов фаулира Родриго пред пеналта, а Васил Панайотов изпълни отсъдения свободен удар, но стреля право в стената.

В 52-рата минута гостите откриха резултата. След добра контраатака Лукас Диас намери вдясно Ален Стеванович, който стреля в далечния ъгъл на Иван Дюлгеров за 1:0.

Две минути по-късно Велислав Василев се освободи добре от бранител и шутира към вратата, но Янко Георгиев спаси. В 69-ата минута Родриго намери Даниел Димов в наказателното поле, той опита технично да насочи топката в далечния ъгъл, но я прати встрани от вратата. В 77-ата минута Леандро Андраде проби през центъра и стреля опасно, но стражът на гостите улови.

В 89-ата минута Черно море получи право да изпълни наказателен удар за нарушение срещу Евгений Сердюк, който сам превърна дузпата в гол. В даденото от съдията продължение и двата тима останаха с човек по-малко. За спречкване червени картони получиха Родриго Енрике и Милан Йокич.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров (78-Джеваро), Виктор Попов, Цветомир Панов (78-Мартин Дичев), Даниел Димов, Васил Панайотов, Родриго Енрике, Велислав Василев, Зе Гомеш (57-Леандро Андраде), Евгений Сердюк.

"Спартак" разби "Ботев" II с 3-0

Снимка: ПФК Черно море“Спартак” Вн разби пловдивския “Ботев” II с 3:0 в среща от XVII кръг във Втора лига. В 24-ата мин. Иван Колев стреля към вратата на Карастойков. Вратарят на Ботев II отби, но Виктор Митев изпрати топката в мрежата. В 52-ата мин. Иван Колев покачи на 2-0 от […]