Снимка: ПФК Черно море

Черно море постигна домакинска победа срещу Арда в мач от 23-ия кръг на efbet Лига. “Моряците” на Илиан Илиев надиграха своя съперник с 2:0 на стадион “Тича” във Варна.

Черно море започна силно срещата и още в 6-ата минута стражът на гостите на два пъти спаси вратата си от гол. Сула получи топката от Матиас Курьор и стреля, но Луков изби. Топката попадна до Стефан Велев, който отправи силен удар, но отново вратарят на Арда спаси.

Минута по-късно Курьор бе изведен зад гърба на защитата и стреля по диагонала, но отново Луков се изяви с добро спасяване. В 10-ата минута Евгений Сердюк изведе Курьор, но нападателят на варненци от границата на наказателното поле стреля над вратата. В 14-ата минута Коконов опита да изненада Иван Дюлгеров с далечен удар, но вратарят на Черно море внимаваше и спаси. В 20-ата минута Пабло Гарсия проби през центъра и подаде към Сердюк, който стреля, но ударът му бе блокиран. В 39-ата минута Юруков отправи изстрел, но Дюлгеров без напрежение успя да улови.

В 40-ата минута Коконов с далечен пас изведе Йорданов, който се опита да прехвърли излезлият леко напред Иван Дюлгеров, но топката премина над гредата. В 44-ата минута Черно море отново пропусна да реализира може би най-чистото си положение до този момент в мача. Велев проби по дясното крило и подаде към Курьор, който върна към Сердюк към точката на дузпата. Нападателят на Черно море отправи удар, но Луков спаси с крак. Топката попадна във Виктор Попов, който предостави към Пабло Гарсия, но ударът му срещна тялото на бранител и Луков успя да улови преди Курьор да довкара кълбото в мрежата.

В 55-ата минута Велев получи вляво, нахлу в наказателното поле и стреля, но се забави и ударът му бе париран. Две минути по-късно Матиас Курьор успя да реализира. Велислав Василев стреля от границата на наказателното поле, но ударът му се превърна в подаване за Курьор, който много добре се завъртя и стреля за 1:0.

В 70-ата минута Арда не успя да се възползва от добра ситуация, дошла след колеблива намеса на Иван Дюлгеров.

Вратарят на Черно море не успя да улови след центриране и предостави топката на Йорданов, който от съвсем близо стреля над опразнената врата. В 74-ата минута от малък ъгъл успя да стреля, но топката срещна гредата. В 77-ата минута Сердюк покачи на 2:0 след самостоятелен пробив по левия фланг, стигна почти до аут линията, нахлу в наказателното поле и от малък ъгъл не сгреши. По-малко от минута след като се появи в игра Николай Златев стреля от добра позиция, но Луков сласи. По-малко от минута, след като се появи в игра Николай Златев стреля от добра позиция, но Луков сласи.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Влатко Дробаров, Живко Атанасов, Цветомир Панов (90-Мартин Дичев), Виктор Попов, Пабло Гарсия, Васил Панайотов, Мариз Сула (53-Велислав Василев), Матиас Курьор (75-Даниел Димов), Стефан Велев (90-Николай Златев), Евгений Сердюк (90-Родриго Вилела).

Актуално работно време на ковид зоните във Варна

Снимка: ПФК Черно мореКовид зоните във Варна са с ново работно време. Предвидено е то да продължи до края на месец март, съобщиха от дирекция „Здравеопазване“ към Община Варна.   Графикът е следният:   ДКЦ I „Св. Клементина“ от понеделник до сряда – от 08:00 до 13:00 часа; събота и […]