Снимка: ПФК Черно море

Черно море записа успех с 3:0 при гостуването си на Арда в Кърджали в мач от 10-ия кръг на efbet Лига. Евгений Сердюк откри резултата в 29-ата минута, а в 31-вата минута Влатко Дробаров покачи на 2:0. Крайното 3:0 оформи Стефан Велев в 51-вата минута. Официален дебют с фланелката на Черно море в efbet Лига направиха Джеваро Непомусено Калин Георгиев.

Футболистите на Арда създадоха първата опасност в мача. В 13-ата минута Жуниньо бе изведен на добра позиция и стреля, но Иван Дюлгеров спаси. В 23-ата минута Пабло Гарсия проби през центъра, намери Васил Панайотов вдясно, който напредна по фланга и центрира остро в наказателното поле, където бе Евгений Сердюк, но Иван Карадсжов пресече подаването.

В 29-ата минута Черно море откри резултата. Леандро Андраде проби през центъра, премина през няколко футболисти и с прецизен пас към намери Сердюк, който на празна врата реализира за 1:0. Това е първи гол за украинеца с екипа на Черно море. В 31-вата минута отново Сердюк се оказа на добра позиция и стреля, но Иван Караджов изби в корнер. Велислав Василев изпълни ъгловия удар, като сложи топката на главата на Влатко Дробаров, който вкара за 2:0.

В 37-ата минута Арда създаде най-чистата си опасност в мача до момента. Иван Коконов центрира към Жуниньо в наказателното поле, където бразилецът стреля с глава, но покрай вратата. В 44-ата минута Жуниньо стреля с глава Иван Дюлгеров изби топката, която срещна гредата.

В 51-вата минута Стефан Велев бе изведен сам срещу Иван Караджов и вкара за 3:0. В 55-ата минута удар на Васил Панайотов срещна гредата. В 60-ата минута Леандро Андраде отправи опасен удар, но Караджов отново спаси. В 89-ата минута Ленадро Андраде центрира в наказателното поле, където Зе Гомеш от добра позиция стреля с глава, но покрай вратата.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Мартин Дичев, Цветомир Панов, Пабло Гарсия, Васил Панайотов (90-Калин Георгиев), Стефан Велев, Леандро Андраде, Велислав Василев (70-Зе Гомеш), Евгений Сердюк (77 – Джеваро Непомусено).

Учестени през час проби потвърждават задържане на обичайните стойности за крайбрежните води в района на авариралия кораб

Снимка: ПФК Черно мореПо разпореждане на министъра на околната среда и водите Асен Личев е осигурено учестено вземане през един час на водни проби в района на авариралия кораб “Vera Su”, включително и през изминалата нощ. Стойностите за азот амониев показват стабилна тенденция на задържане до обичайните стойности за крайбрежните […]