Над 100 участници ще се включат в 24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ този уикенд

На 05 октомври (събота), от 10:00 часа на входа на Морската градина ще започне поредното 24-о издание на традиционния лекоатлетически пробег „Варна“. Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната.

Сред клубовете, които ще излъчат бегачи са варненските „Черно море – Атлетик“, „Евър“, „Тангра“, „Супер спорт“ и „Виктория“. Участие са заявили и състезатели от клубовете „Добруджа“ (Добрич), „Тракия 96“ (Пловдив), „Атлет 2002“ (Малко Търново), „Атлетик“ (Велики Преслав), „Лудогорец“ (Разград), „Атлетика 2011“ (Велико Търново), Шумен и Нови Пазар.

Регламентът предвижда състезателите да бъдат разделени в 8 възрастови групи. Момичетата до 16 г. ще се състезават на 1000 м, а момчетата и девойките младша възраст на 2000 м.

За юношите младша възраст и девойките старша възраст пробегът е 3000 м, за юношите старша възраст и жените – 4000 м, а мъжете ще бягат  6000 м.

Награждаването на победителите и класиралите се до шесто място във всяка дисциплина ще се състои в 12:30 часа на входа на Морската градина във Варна.

Организатор на инициативата е спортен клуб „Черно море – Атлетик“, с подкрепата на Община Варна.

Заместник-кметът Илия Коев награди победители в 10-ото издание на Международния клубен турнир по пожароприложен спорт

Заместник-кметът по обществения ред и сигурност Илия Коев награди част от победителите в 10-ото издание на Международния клубен турнир по пожароприложен спорт за купа „Одесос”. Той отличи първите три най-добри отбора в дисциплината „бойно разгръщане от мотопомпа“, където при жените първи се класира отборът на Германия, второто място спечели чешкият сборен […]