Награди за децата на Варна

MadeInVarna
Награди за децата на Варна

В навечерието на 24-ти май, Ден на Светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, дирекция „Образование и младежки дейности“ към Община Варна започва инициатива за представяне на деца и младежи, които са се представили отлично на наши и международни състезания, инициативи и конкурси. Информацията е подадена от съответните учебни заведения за периода 22.03-22.04.2021 г., като ще бъде обновявана периодично.

ДГ 3 “Звездичка”
Грамота за участие  и поощрителна награда за пет деца от втора група  „Моряче“  от конкурса за рисунка на тема „Всяка капка вода е ценна и има значение за нас”;

Грамота за участие на 16 деца от четвърта група  „Делфинче“ от  конкурса за рисунка на кукерски игри „Магията на Кукеровден- да прогоним злото, да бъдем по-добри”, читалище „Св. Св. Кирил и Методий 1985“ – Бургас;

Грамота за 26 деца от различни възрастови групи от конкурса за иновативна и автентична мартеница, пано и обемна кукла на тема: „Бяло и червено”. Част от изпратените творби са запазени и съхранени за участие в ретроспективна изложба, а друга част са предадени в социалните патронажи на град Лясковец и Велико Търново за подарък на възрастни и самотни хора.

ДГ 8 “Христо Ботев”
Симеон Ивайлов Йончев – IVа група; Индивидуална купа за “Най-добър вратар” и отборна награда – II място в състезание по футбол на 03.04.2021 г. “Спорт Палас”, представител на детски спортен клуб “Спартак Варна – 2014″;
Мартин Георгиев Радев – IVа група; Отборна награда – III място, в състезание по футбол на 03.04.2021 г.” Спорт Палас”, представител на детски спортен клуб “Шампиони”;

ДГ 29 “Звънче”
Йоана Мирева, 5 г.,отличена е сред трите най-добри рисунки във възрастовата група от 4 до 7 г. в конкурс за детска рисунка „Световния ден на водата – 22 март“;

ДГ№35 “Детска радост” /с яслена група/

Бориса Николова, 6 г., 1-во място за изработване на кукерска маска, категория „Фантастична маска”, в национален конкурс за изработване на кукерска маска под надслов “Мистичността на кукерската маска – да изгоним злото, за да пребъде доброто, за здраве, благоденствие и благодат във всеки български дом!”, гр. Елин Пелин;

Никол Николова, 6 г.,1-во място за изработване на кукерска маска, категория „Характерен персонаж за местната традиционна култура“;

Първо място сред детските градини във Варна: 1321 кг предадена хартия,  22 спасени дръвчета от изсичане

II ОУ “Никола Йонков Вапцаров”
Христина Христова Тодорова – 6 клас: 1-во място на международен крос “Ивайло”, проведен на 22.03.2021 г.; 1-во място в състезание по лека атлетика “Ден на бягането”, проведено на 11.04.2021 г. в гр.Варна;
Алексиана Александър Стоянова – 3 клас, 2-ро място в многобой от състезание по спортна гимнастика – Зона север, проведено на 02.04.2021 г. в гр.Варна.
Диляна Диянова Георгиева – 4 клас – 3-то място на Национален турнир по фигурно пързаляне “Приз Виктория”, София;

III ОУ “Ангел Кънчев”
Михаела Михайлова Георгиева – I „а“ клас, 1-во място на Областния кръг от Националното математическо състезание „Европейско кенгуру“ 2021 г. Тя е спечелила тази награда в съревнование с 928 първокласници от областта.
Максим Михайлов (III „ж“ клас), Кристиян Колев (III „ж“ клас), Мила Костадинова (III „а“ клас) и Димитър Неделчев (III „ж“ клас) – класирани за финала на Международния математически турнир „Математика без граници“. Предстои участието им във финалното състезание през юли 2021 г., в което ще се включат отличили се ученици от 19 държави;

ОУ “Захари Стоянов”

Карина Наумова, 7 клас, 1-во място на общинския конкурс за рисунка “60 години от полета на Юрий Гагарин” категория рисунка;

Василена Василева, 7 клас, 3-то място, категория модел/макет – с модел на ракета “Съюз”;
Димана  Димитрова, Емануела Дончева И Йонна Димитрова 7 г. – 3-то място, категория модел/макет

Кристиан Роев, 7 в  клас,  специална награда за творбата си “Колонизация на Марс”

Първо място за 2 д и 2 г класове, с преподаватели Гергана Никова и Марияна Желева за най-креативен колаж на тема “Моята валута” в национален конкурс, посветен на Седмицата на парите;

ОУ “Свети Патриарх   Евтимий”
Ивелин Христов Господинов, 3 клас, 1-во място в общинския кръг на състезанието “Математика без граници”;

Пламена Валентинова Костова, 1 клас, 2-ро място на XII издание на Международен конкурс за вокално изкуство “Морски звездички”;

ОУ “Свети Свети Кирил и Методий”

Людмила Янова, 7в клас, 1-ва награда в национален конкурс за рисунка “Космос 2021”;

Диана Момчева, 7б, клас, 1-ва награда в национален конкурс за рисунка “Космос 2021”;

Моника Василева 7б,клас, 1-ва награда в национален конкурс за рисунка “Космос 2021”;

Лев Беленкий, 4б клас, 1-во място на олимпиада „Знам и мога“; 2-ро място на националното математическо състезание „Европейско кенгуру“;

Анжелика Балацкая, 12а клас, Олександра Писаренко, 11а клас, грамоти от националната олимпиада по руски език;
Стефан Иванов Буроджиев, 4д клас, 1-во място по баскетбол, областен кръг;
Катрин Алън, 3в клас, 1-во място в международен конкурс по музика в Полша;

ОУ “Цар Симеон І”
Боян Николаев Тасев и 2г клас и Максим Пламенов Василев, 2а клас, 1-во място в национално състезание по бълг. език и литература “Любословие”;

Мария Стоилова Георгиева, 4бклас, 1-во място в ХІV национален конкуср за детска рисунка „Пролет върху листа“, Кюстендил;

Ярослав Басков, 6а клас, почетна грамота за отлично представяне във викторина „60 години от първия полет на човек в Космоса“;

СУ „Гео Милев”

Александра Тузлукова, 4в клас, 2-ро място в конкурс за есе на тема:”Библиотеката в училището, библиотека на бъдещето”;

Марилена Петкова, 4в клас, 3-то място в конкурс за есе на тема:”Библиотеката в училището, библиотека на бъдещето”;

Анна Александровна Николова, 10а клас, грамота за отлично представяне в национална олимпиада по руски език;

Стелиян Демиров,5а клас, 2-ро място, категория “рисунка” в международен конкурс за рисунка и фотография, посветен на Световния ден на водата;

СУ  “Пейо  Крачолов  Яворов”
Нелина Иванова, Васил Петров и Димитър Добрев, 11а клас, награда: „Най-приложима идея“  в конкурс, организиран от РУО- Варна, на тема: “Аз и моите 100 лева в условията на пазарна икономика и световна пандемия”;
Йоана Момчилова, 12 клас, пълна стипендия от DAAD;

Първа езикова гимназия
Георги Христов Лазов,10 клас, 2-ро място на националното състезание по финансова грамотност;

Даниел Георгиев Александров,12 клас, 4-то място на националното състезание по финансова грамотност;

ПГИ “Д-р Иван Богоров”
Специална награда за цялостно представяне на ПГИ “Д-р Иван Богоров” на международен конкурс за рисунка и фотография, посветен на Световния ден на водата;

Национален фотоконкурс “Вълшебството на сезоните” – 1-во място за Таня Ангелова, 8 клас; 2-ро място – Деян Георгиев, 9 клас; поощрителна награда – Серин Мустафова, 10 клас и Александрина Петева – 10-ти клас.

ПГХХВТ “Дм. Ив. Менделеев” – Професионална гимназия по химични и хранително-вкусови технологии

Димана Николова – 4 медала от турнира по тенис на маса за юноши и девойки;
Звезделина Кънчева – 2 медала от турнира по тенис на маса за юноши и девойки;

ПГСАГ “Васил Левски”- Професионална гимназия по строителство, архитектура и геодезия
Национално състезание “Най-добър млад строител”, проведен в гр. Русе: второ място в дисциплина “Мазилки, шпакловки и бояджийски работи” – ученик от 12-ти клас и “Облицовки и настилки” – един ученик от 10-ти клас
Областно състезание “Аз и моите 100 лева в условията на пазарна икономика и световна пендемия” – второ място от трима ученици от 11-ти клас, специалност “Недвижими имоти”.

ВТГ “Георги  Стойков Раковски”
Елина Николаева Радева,11 клас, 1-во място в национално състезание по митнически и данъчен контрол;

Лора Георгиева Георгиева, 11 клас, 2-ро място в национално състезание по митнически и данъчен контрол;
Пресиана Костадинова, 11 клас, 1-во място за есе на Национален конкурс “Народните будители и Аз”; В същия конкурс – Анджела Икономова, 11 клас, 2-ро място за стихотворение; Александра Проскурина, 8 клас, 3-то място за стихотворение; Мерал Хасан, 3-то място за картина; Денислава Арабова – поощрителна награда

Силвана Димитрова Георгиева, 1-во място в национално състезание “Практични финанси”;

Моника Генадиева Атанасова, 3-то място в национално състезание “Практични финанси”;

Професионална гимназия по туризъм
Галина Йорданова Янева, 9б клас, 2-ро място в направление „Фолклор“ в международния онлайн вокален конкурс ′′Libert à Creativa′′ Италия;
Биляна Тодорова Герова, 8з клас, 1-ва награда от конкурса „Вълшебството на сезоните” на Астрономическа обсерватория при ОП „Младежки център” – Хасково;

Спортно училище   “Георги Бенковски”
Държавно отборно първенство в гр.София: Калина Николаева – 5 златни медала в различните стилове; Гергана Стоянова и Радина Радева – един сребърен и бронзов медал; Ева Христова – два сребърни медала; Василики Кадоглу – сребърен медал; Християн Маслев – бронзов медал
Държавно лично отборно първенство по спортна гимнастика, гр. Варна: Алекс  Иванов – бронзов медал и бронзова купа; Симеон Димитров – бронзова купа, Преслав Петров – бронзова купа; Андреа Христова – златен медал и златна купа; Иванина Петкова – бронзов медал и златна купа; Мишел Абаджиев – сребърен медал и златна купа; Виктория Петрова – златна купа

СУ „Димчо Дебелянов“
Симона Тодорова от IIIб клас – наградена със сребърен медал за постигнатия висок резултат на зимното издание на състезанието „Математика без граници“.
Галя Ангелова – ст. учител по физика и астрономия и ръководените от нея ученици бяха удостоени с плакет и грамоти за участие в Общинския конкурс „60 години от полета на Юрий Гагарин“.
Олександра Писаренко от XI а клас и Анжелика Балацкая от XII а клас отлично представени на Националния кръг на олимпиадата по руски език. Олександра е с резултат от 65 точки в VII състезателна група, а Анжелика – с 63 точки в VIII състезателна група.
Лев Беленкий от IVБ клас е отличен с грамота от Регионално управление на образованието – Варна за постигнатото II място на Областния кръг на Националното математическо състезание „Европейско кенгуру“.
-Димитър Павлов зае трето място на Есенния кръг на VIII издание на международния турнир „Математика без граници“

ЦПЛР – НАОП „Н.Коперник”
Маргулан Исмолдаев, ученик от МГ “Д-р Петър Берон”, златен медал за в XXVIII Санктпетербургска олимпиада по астрономия.

Следваща Новина

Информация за косенето на тревните площи по райони

Дейностите по косене на тревните площи във Варна отчитат от районните кметства в града.  На територията на район „Одесос“ всички булеварди с изключение на бул. „Сливница“ и градските градини са обработени еднократно. Градинката край ул. “Цар Симеон” е в ремонт, затова там обработката ще бъде по-късно. В момента се коси […]