РБ „Пенчо Славейков“ посреща пътуваща изложба на писателя Джордж Бърнард Шоу

Регионалната библиотека „Пенчо Славейков” във Варна посреща пътуващата изложба „Оценката за Шоу”. Експозицията представя важни моменти и интересни теми от живота на ирландския творец Джордж Бърнард Шоу. Големите цветни пана разказват за колоритния живот на един знаменит драматург, публицист и човек със значима обществена позиция. Изложбата е предоставена от Ирландското посолство в България. Тя може да бъде видяна до 2-ри декември в изложбеното фоайе на РБ „Пенчо Славейков”.

Черно море спечели с 1:0 домакинството си на Берое в мач от 16-ия кръг на efbet Лига, а трите точки изкачиха моряците до третото място и на пет точки зад лидера Лудогорец. Единствения гол в мача реализира Леандро Андраде през второто полувреме. В първите минути Черно море прие съперника в […]