Снимка: ПФК Ботев Пловдив
Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) победи Спартак (Варна) в среща от 36-ия кръг на Втора лига. Двубоят бе изпъстрен с обрати. „Соколите” поведоха в 25-ата минута чрез капитана си Янчо Андреев. Радостта им обаче трая по-малко от 120 секунди, след като Николай Минков бързо изравни за „канарчетата”.
Играч в “синьо” стреля от 20 метра, топката се отби от гредата и Георги Чукалов отблизо вкара за 1:2, зарадвайки гостуващата публика.
В 71-ата минута Монир Ал Бадарин отбеляза феноменален гол от границата на наказателното поле за 2-2.
В добавеното време домакините стигнаха до победата след изпълнение на фаул пред наказателното поле. Нади Точукву с премерен изстрел прати кълбото в мрежата.

„Нощ на музеите“ в Регионален исторически музей – Варна

Снимка: ПФК Ботев ПловдивНа 14 май, събота, от 12.00 до 20.00 часа всички музейни експозиции и музейни обекти на Регионалния исторически музей-Варна ще бъдат отворени за жителите и гостите на Варна . Входът е свободен. Археологически музей 11.30 ч. – централно фоайе на музея, Награждаване на номинирани детски фотографии от […]