Учени от пет държави ще обсъждат новостите в архитектурата и строителството по време на ArCivE’2021

MadeInVarna
Учени от пет държави ще обсъждат новостите в архитектурата и строителството по време на ArCivE’2021

X Международна научна конференция по архитектура и строителство ArCivE’2021 стартира на 29 май 2021 г. от 10.00 ч. Събитието ще е on-line в платформата на Варненския свободен университет (https://meet.google.com/opz-nryd-vzv). Конференцията се провежда под знака на 30-годишнината на ВСУ “Черноризец Храбър” и 25 години Катедра “Строителство на сгради и съоръжения”.

Конференцията е традиционна за Архитектурен факултет и събира, както утвърдени така и млади учени от областта на архитектурата, строителното инженерство и пожарната безопасност в България и чужбина. На тазгодишното издание на конференцията ще има участници от България, Италия, Русия, Сърбия и Украйна. Ще бъдат представени повече от 70 доклада на актуални теми в пет тематични секции “Съвременни тенденции в развитието на архитектурните типологии”, “Устойчиво развитие на средата и обществото”, “Опазване на културно-историческото наследство. Дигитални технологии в архитектурата и дизайна”, “Строителни конструкции и строителни технологии” и “Строителни материали и технологии. Техника на безопасността”.

Пленарните доклади ще открие доц. д-р инж. Росица Петкова – Слипец – декан на Архитектурния факултет на Варненския свободен университет. Тя ще представи “25 години инженерно и архитектурно образование във ВСУ “Черноризец Храбър”. Акад. Ячко Иванов ще направи преглед на Зелената сделка на Европейския съюз и мястото на строителния бранш при нейното реализиране. Чл.-кор. проф. д.а.н. арх. Атанас Ковачев и проф. д-р Константин Калинков ще представят доклад на тема “Функционалният подход – основа за устойчивото развитие а урбанизираните територии”.

По традиция в конференцията ще участва и световноизвестният специалист проф. Нора Ломбардини – преподавател в POLIMI – Политехническия университет в Милано, която подкрепя студентите от магистърската програма “Опазване на културното наследство” на ВСУ “Черноризец Храбър”. Проф. Ломбардини напътства и оценява студентските отбори, които създадоха първите проекти за социализация на  Варненския халколитен некропол – мястото, където е открито най-старото обработено злато в света.


Последвайте ни в YouTube и Facebook
Следваща Новина

37-годишен мъж и 47-годишна жена, избегнали установяването и плащането на ДДС в размер над 1 400 000 лева, отиват на съд

Окръжна прокуратура-Варна предаде на съд 37-годишния В.К. и 47-годишната Ц.Д., привлечени към наказателна отговорност за това, че при условията на продължавано престъпление като извършител и помагач, избегнали установяването и плащането на данъчни задължения (ДДС) в особено големи размери, като при водене на счетоводството и при представяне на информация пред органа […]