Източник: ludogorets.com
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец II обърна Спартак (Варна) до 2:1, след като на почивката губеше с 0:1. Мачът от X кръг на първенството във Втора лига се игра на стадион “Гнездо на орли”.

Първата добра ситуация за гол в мача се откри в 25та минута. Димитър Митков намери Цветослав Петров, халфът дриблира, влезе в наказателното поле и стреля, но Християн Славов спаси. В 29-та минута гостите откриха резултата чрез Иван Колев, който вкара топката в мрежата с глава. “Орлите” можеха да изравнят в 40-та минута, но излезлият очи в очи със Славов Хюсеин Кельовлуев не намери очертанията на вратата. Три минути по-късно Методий Стефанов плонжира атрактивно и засече с глава центриране на Илкер Будинов. Ударът обаче бе слаб и не затрудни стражът на Спартак.

Втората част започна вихрено за разградчани. В 47-та минута Петър Георгиев проби отляво и комбинира с Кельовлуев. Той продължи за Димитър Митков, а таранът бе повален в наказателното поле. Главният съдия Неделчо Гаджалов посочи бялата точка. Митков застана зад топката и хладнокръвно реализира за 1:1. В 68-та минута Велислав Минков намери Хюсеин Кельовлуев и бързакът реализира за 2:1. До края на срещата Спартак опита натиск, но талантите на Лудогорец не допуснаха сериозни опасности пред Дамян Христов.

"Черно море" не успя да победи "Локомотив" София

Снимка: ludogorets.comЧерно море не успя да победи Локомотив София и двата тима завършиха наравно 1:1 в мач от 8-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион “Тича” във Варна. Родриго Енрике откри за Черно море в 9-ата минута, а Валентин Николов изравни в 84-ата минута. Черно море наложи домакински натиск […]