50 участници мериха сили в състезанието по кану каяк

50 състезатели от 8 лицензирани спортни клуба взеха участие в четвъртото издание на купа “Черно море” по кану каяк, съобщиха от дирекция „Спорт“ към Община Врана. Сред официалните лица по време на състезанията бяха двукратният олимпийски шампион Николай Бухалов, както и директорът на дирекция „Спорт“ Кристиан Димитров, Александър Григоров – председател на клуба по кану каяк „Черно море Бриз“. Събитието се реализира със съдействието на Община Варна.

При каяка купата грабна Иван Хиндалов – “ЦСКА”, втори се нареди Свилен Йорданов – “Черно море Бриз”, а трети остана Веселин Вълчев – “БДИН”.

При кануто купата спечели Преслав Георгиев – “Георги Демирев”, втори стана Борис Босилков – “Черно море Бриз”, а трети – Димитър Николов – “Тракия”.

При жените каяк първа е Александра Михалашвили – “Локомотив”, втора е европейската шампионка за девойки Йоана Георгиева – “БДИН”, а трета е Ивона Цветкова – “Локомотив”.

Виртуозна цигуларка от Япония свири на финала на ММФ “Варненско лято”

Младата японска цигуларка Рино Йошимото, която взе втора награда на престижния конкурс за цигулари „Фриц Крайслер“ 2022 във Виена, ще бъде очакваният солист на концерта, с който официално ще бъде закрито издание 2022 на Международния музикален фестивал „Варненско лято“. Събитието ще се състои на 7 октомври в зала 1 на […]