Детска градина “Д-р Петър Берон” започва интересен проект, чрез който децата ще получат знания за рециклирането на пластмасови бутилки. Това става възможно благодарение на предоставен автомат за обратно събиране на този вид отпадъци, съобщиха от дирекция „Образование и младежки дейности“ към Община Варна. Целта е по иновативен и интересен малчуганите да бъдат възпитавани в грижа към околната среда, да повишат знанията си за ползите от разделното събиране на отпадъци, обясни директорът на детската градина Драгомир Бакалов. Инициативата се реализира в партньорство със семейство Калоферови и “Соларити БГ” – град Пловдив.
Българин, излежаващ присъда в Гърция, ще бъде съден за измами и участие в организирана престъпна група
чт мар. 18 , 2021
Варненският окръжен съд уважи искането на прокуратурата на Апелативния съд в Солун и даде съгласие, българският гражданин Боян С. да бъде съден и за други две престъпления от гръцките власти. В момента лицето изтърпява там 9 годишна присъда за извършени серия телефонни измами в периода май 2015г. – юни 2016г. […]

Подобни Новини
-
От днес до 24 септември басейн “Алекси Алексиев” ще бъде затворен за профилактика
MadeInVarna Преди 2 години
-
Варна посреща 12-то поредно издание на Нощ на литературата
MadeInVarna Преди 2 години
-
На работна среща в Община Варна обсъдиха предстоящите ремонти в четири училища
MadeInVarna Преди 2 години