Снимка: ПФК Черно море

Черно море отстъпи с 0:1 домакинството си на ЦСКА в мач от 6-ия кръг на efbet Лига. Единствения гол в срещата реализира Жорди Кайседо в 61-вата минута. Денят бе специален за треньора на “моряците” Илиан Илиев, който се превърна в треньора с най-много мачове за Черно море в елита – 350. Той изпревари с една среща легендата Иван Моканов, на който бе открита бронзова статуя до стадиона преди двубоя.

Домакините започнаха по-активно и създадоха на няколко пъти напрежение в наказателното поле на съперника. В 7-ата минута вратарят на ЦСКА Димитър Евтимов спря коварно центриране на Цветомир Панов, което отиваше към Зе Гомеш. Последва удар на Живко Атанасов, след който топката излезе в аут.

ЦСКА постепенно се съвзе и в 22-рата минута след шут на Чатакович кълбото „облиза“ напречната греда. В 30-ата минута Пабло Гарсия стреля от воле, но Димитър Евтимов реагира блестящо и изби в корнер. В 40-ата минута стражът на „моряците“ Георги Георгиев отрази удар на Хамза Чатакович. В 47-ата минута Стефан Велев шутира, вратарят Евтимов изби топката и тя отиде към голлинията, но Лам я изчисти в корнер. Две минути по-късно Андраде отправи удар и отново Евтимов изби.

Черно море стоеше по-добре на терена, но противно на логиката получи гол. В 61-вата минута Греъм Кери подаде прострелно от левия фланга и Жорди Кайседо отклони отблизо топката в мрежата – 1:0 за ЦСКА. В 72-рата минута Цветомир Панов премина през защитата на ЦСКА отляво и даде успореден пас за Жозе Гомеш, но нападателят на Черно море се размина с топката. Веднага след това Черно море остана с 10 души. В 73-тата минута Зе Гомеш извърши глупав фаул срещу Мазику и бе изгонен с втори жълт картон.

До края на срещата Черно море опита да стигне поне до изравняване на резултата, но така и не успя да завърши своите атаки по най-добрия начин.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Виктор Попов, Влатко Дробаров, Живко Атанасов, Цветомир Панов, Васил Панайотов (83-Даниел Димов), Пабло Гарсия, Родриго Енрике (75-Фоде Гираси), Стефан Велев, Леандро Андраде, Зе Гомеш.

Аксаково отбеляза празника на града с концерт на Рафи и пищна заря

Снимка: ПФК Черно мореС множество събития Аксаково отбеляза Празника на града. Празничната програма започна още на 25-ти август и приключи тази вечер с концерт на Рафи. В събитието участие взеха още Модерен Балет “Монт”, Яна Манолова, RIO KIDS и RIO CREW. Точно в 22:15 ч. се проведе и кулминацията на […]