Черно море с равенство срещу Пирин в здрав мач под моста

Снимка: ПФК Черно море

Отборът на Черно море завърши 2:2 срещу Пирин Благоевград в мач от втората шестица на Елитната група до 17 години. Двубоят се игра на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост, като двата тима показаха характер и се получи здрав сблъсък.

“Моряците” на Николай Кънчев поведоха в резултата в 25-ата минута чрез Берк Бейхан, но 10 минути по-късно благоевградчани изравниха с изстрел извън наказателното поле.

В 55-ата минута Марин Петров изведе Жечко Йорданов зад гърба на защитата, който пое навътре и с изстрел по диагонала прати топката в мрежата на гостите за 2:1. В 70-ата Пирин стигна до 2:2, с което бе оформен и крайният резултат. През втората част Черно море създаваше повече напрежение в половината на Пирин, но така и не успяха да завършат по най-добрия начин своите атаки и куп центрирания в пеналта от статични положения.

В следващия кръг Черно море гостува не Берое. Мачът е на 13 юни, неделя в Стара Загора.

Черно море: Денислав Стойчев, Стефан Димов, Мартин Илиев, Берк Бейхан, Марин Петков, Симеон Николов, Галин Панев, Валентин Калъчев, Серги Кешкерян, Алекс Костов, Жечко Йорданов (Кристиян Енчев, Николай Трифонов, Павел Петров, Константин Веселинов, Никола Атанасов, Милен Николов, Дейвид Луканов).

Откриха официално Монумента на загиналия моторист

Снимка: ПФК Черно море Днес във Варна беше открит Mонументът на загиналите мотоциклетисти “В името на живота и в полет към безкрая”. Кметът на Варна Иван Портних преряза лентата.  Монументът бе осветен от отец Добромир от храм “Свети цар Борис”. Триметровата скулптура беше поставена още преди месец и половина, но […]