Черно море загуби гостуването си на ЦСКА

Снимка: ПФК Черно море

Черно море загуби гостуването си на ЦСКА от 19-ия кръг на efbet лига с 0:2. Двубоят на стадион “Българска армия” в столицата премина под непрестанен снеговалеж. Срещата бе последната на “моряците” за 2021 г. След нея тимът е на трето място в класирането с 32 точки.
Домакините откриха резултата в 20-ата мин., когато Яник Вилдсхут центрира в наказателното поле, Йоан Байи стреля към вратата, топката се отби във вратаря Иван Дюлгеров, но срещна тялото на Мартин Дичев и влезе в мрежата на Черно море. Второто попадение падна в последната минута на първото полувреме. Байи центрира в наказателното поле, където Жорди Кайседо с глава порази мрежата. Страничният съдия вдигна флага си за засада, но след намесата на ВАР голът бе признат.
През втората част “моряците” опитаха да стигнат до попадение, но нямаха късмет. Първо Леандро Андраде бе изведен по левия фланг и центрира в наказателното поле. След подхлъзване на футболист на домакините Евгений Сердюк стреля силно, но в тялото на бранител. Малко след това Пабло Гарсия отправи силен удар, но топката мина над горната греда. В 76-ата мин. реферът отсъди дузпа, но след преглеждане на ситуацията чрез ВАР, отмени решението си.
Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Влатко Дробаров, Живко Атанасов (46-Родриго Вилела), Виктор Попов, Мартин Дичев, Васил Панайотов (90-Васил Панайотов), Пабло Гарсия, Велислав Василев (81-Мартин Милушев), Леандро Андраде, Евгений Сердюк (73-Зе Гомеш).

Снимка: ПФК Черно мореРекламират Варна като целогодишна туристическа дестинация на 10 езика чрез инициативата „Варна приветства всички Вас!“. Кампанията е насочена към гостите от Румъния, Израел, Полша, Чехия, Русия, Франция, Германия, Великобритания, Нидерландия и Испания.   Видеопрезентациите на съответния език са публикувани в туристическия сайт на Община Варна сайта visit.varna.bg. […]