Черно море записа най-резултатната си победа в шампионата през сезона

Черно море записа най-резултатната си победа в шампионата през сезона. “Моряците” на Илиан Илиев разпиляха с 5:0 Ботев Враца на стадион “Тича” във Варна в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Така “зелено-белите” излязоха на трето място в класирането, кръг преди края на редовния сезон. Официален дебют с фланелката на Черно море записаха Закария Беншаа и Росен Стефанов.. В срещата взеха участие половин отбор юноши от школата на клуба.

Черно море започна силно двубоя и още в 8-ата минута Матиас Курьор успя да вкара топката във вратата на гостите след перфектен пас на Родриго Вилела. Попадението обаче не бе зачетено след намесата на ВАР, тъй като нападателят на “моряците” е играл с ръка.

В 14-ата минута обаче Васил Панайотов с прецизен удар извън наказателното поле откри резултата. Преди да влети в мрежата топката се отклони от страничната греда. В 21-вата минута превъзходството на варненци доведе до втори гол. Цветомир Панов опита изстрел от дистанция, получи се объркване в наказателното поле между Краси Костов и Валери Христов, а от това се възползва Матиас Курьор, който вкара за 2:0.

Пет минути по-късно Велислав Василев пусна страхотен пас към Курьор, който нахлу отдясно в наказателното поле и пусна успореден пас към Сердюк, а украинецът не сгреши за 3:0. В 35-ата минута Влатко Дробаров можеше да се разпише, след като засече добре с глава центриране от корнер, но стражът на Ботев с прекрасен плонж успя да спаси.

Само минута по-късно обаче Краси Костов нямаше какво да направи, след като Сердюк намери Пабло Гарсия, а испанецът го разстреля за 4:0.

В 67-ата минута Чавдар Ивайлов опита да изненада Иван Дюлгеров с удар от далеч, но стражът на “моряците” се справи с лекота. В 69-ата минута Сула пусна прецизен пас в дълбочина към Евгений Сердюк, който напредна в наказателното поле и реализира за 5:0. В 86-ата минута Васил Панайотов бе фаулиран в гръб и се наложи да напусне игра на носилка. А впоследствие бе откаран с линейка в болница. ”Моряците” пък доиграха срещата с 10 души.

В следващия кръг Черно море гостува на Левски в София. Мачът на стадион “Георги Аспарухов” е в събота, 9 април, от 20 часа.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов (78-Росен Стефанов), Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Пабло Гарсия (73-Калин Георгиев), Велислав Василев (46-Мариз Сула), Родриго Вилела (73-Николай Златев), Матиас Курьор (73- Закария Беншаа), Евгений Сердюк.