Институтът по океанология е част от екипа, проектирал рибарското пристанище “Карантината”

MadeInVarna
Институтът по океанология е част от екипа, проектирал рибарското пристанище “Карантината”

Представители на Института по океанология към БАН са част от екипа, проектирал рибарското пристанище “Карантината” в Аспарухово. Имаме приемо-предавателни протоколи, становища, пълна документация, с която можем да докажем това, съобщи днес Христо Иванов, зам.-кмет на Община Варна. Той направи уточнението по повод твърдения в медиите на доц. д-р Николай Вълчев, директор на института, че проектът за пристанището не е съгласуван с тях.

Проектът за модернизация и реконструкция на рибарското пристанище в местност Карантината е разработен на базата на решение на ОбС и възлагане от страна на Община Варна след сключване на споразумение с Българската академия на науките. Целта е извършване на научноизследователска, развойна, проучвателна и теренна дейност на площите, в т.ч. рибарско пристанище, изкуствен риф, спускане и вадене на рибарски съдове.

Проектантският екип е съставен от експерти от тези научни среди. Държахме да има максимално компетентни становища, затова не обявихме открита процедура за проектиране по Закона за обществените поръчки, а избрахме БАН, част от който е Институтът по океанология, допълни Христо Иванов. Той допусна, че тъй като доц. д-р Николай Вълчев е отскоро назначен за директор на института, може би не е  бил запознат детайлно с проекта. “Готови сме да проведем работна среща, за да изясним това недоразумение”, заяви зам.-кметът.


Последвайте ни в YouTube и Facebook
Следваща Новина

Община Варна представи проектобюджет за 2022 г. без увеличени местни данъци

Проектобюджетът на Община Варна за 2022 г. е без увеличение на местните данъци и такси, независимо от трудно прогнозируемата икономическа среда, бежанската и здравната кризи. Той е с макрорамка от 647 960 000 лв, от които 88, 2 млн. лв. са от европейски проекти и програми. Приходите от делегирани от държавата […]