Левски изхвърли Лудогорец след драма на дузпи

“Левски” София изхвърли “Лудогорец” с 6-5 след дузпи в мач от 1/4-финалите за Купата на България. Над 8000 зрители подкрепиха “сините” на стадион “Георги Аспарухов”.

В редовното време резултатът бе 0:0.

В 74-ата минута Вандерсон беше изпуснат от защитата и остана сам срещу Миятович. Нападателят стреля силно, но вратарят изби.

В последната секунда вратарят на домакините Милан Миятович спаси дузпа на Драгош Григоре.

Владо Стоянов спаси Лудогорец в 109-ата минута, когато с една ръка изби пряк свободен удар на Миланов.

ЛЕВСКИ – ЛУДОГОРЕЦ 0:0 (6:5 следа дузпи)
6:5 Чибота – аут

ЛЕВСКИ: 1. Милан Миятович, 20.Живко Миланов, 19. Янис Каргас, 5. Холмар Ейолфсон, 4. Иван. Горанов, 22. Нуно Рейш, 23.Кали Тиам, 99. Станислав Иванов (112-79. Мартин Петков), 29. Станислав Костов (88-18. Насиру Мохамед,), 40.Стайн Спиерингс, 17. Найджъл Робърта
Резерви: 27. Георгиев, 11. Димитров, 6. Найденов, 77. Юруков, 10. Мазурек

ЛУДОГОРЕЦ: 27. Стоянов, 3. Недялков, 5. Терзиев (120-30. Моци), 21. Григоре, 4. Сисиньо, 12. Анисе, 25. Баджи, 88. Вандерсон (103-13. Чибота), 95. Каули, 84. Марселиньо, 28. Кешерю (80-10. Шверчок)
Резерви: 23. Илиев, 7. Бакалов, 11. Манолев, 18. Дяков

Протестиращите медицински сестри изкараха нощта барикадирани в сградата на бившия Партиен дом. Рано сутринта една от тях излезе на перваза и остана там с часове, а представител на НСО стоя до нея, опитвайки се да я убеди да слезе. Дълго време обаче Бойка Анастасова, която работи в „Пирогов”, отказваше да […]