Морско и медицината надбягаха всички и победиха в отборното на лекоатлетическия крос от Универсиадата

В 11.00 часа на 17 април на стартовата линия се наредиха 22 студентки от 5 Университета, а най-бързата сред тях и шампионка се оказа Божидара Гатева от Медицински Университет „Проф. Д-р. П. Стоянов“ с време 3, 26 мин., следваната от колежката й в МУ Вероника Стефанова с резултат 3,31 мин. Бронзовия медал остана за състезателката на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ Лилия Костадинова с 3,39мин.

При мъжете стартираха 25 студенти от 5 университета. Най-бързият от тях избяга трасето от 2000 метра за време 6,01 мин. и с това спечели златния медал, а неговото име е Янислав Тодоров от Икономически Университет-Варна. Второто място зае студента на Технически Университет – Варна Валентин Вълканов, с много малка разлика 6,02 мин. Трети остана Рафаел Кънев от ВВМУ с време 6,59 мин.

На база индивидуалните резултати се образува отборно класиране между университетите при мъжете и жените, като се вземат резултатите на първите 4 най-предно класирали се участници от всеки отбор.