MadeInVarna
Снимка: ПФК Черно море

Черно море завърши 1:1 при гостуването си на Славия в мач от 28-ия кръг на efbet Лига. Варнеци поведоха с гол на Евгений Сердюк в 56-ата мин., а домакините стигнаха до ремито с попадение на Емил Виячки в 77-ата.

След този двубой “моряците” се изравниха по точки с Левски на четвърто/пето място – по 44, като са с две по-малко от третия Ботев.

През първата част на терена на стадион “Александър Шаламанов” положения пред двете врати почти липсваха. В 23-ата мин. Матиас Курьор отправи удар, но той бе неточен.
Малко след това гол на Пабло Гарсия от състава на Черно море бе отменен заради засада на подалия му Курьор. В 38-ата варненци поискаха дузпа, претендирайки, че Георги Вълчев е играл с ръка, но след намеса на VAR такава не бе отсъдена.

През втората част имаше доста повече ситуации пред двете врати. В първите минути удари за домакините оправиха Радослав Кирилов и Тони Тасев, а за гостите – Велислав Василев.

В 56-ата мин. Евгений Сердюк откри резултата, след като нахлу в наказателното поле отляво, стреля от малък ъгъл и порази противниковата врата. 20-ина мин. по-късно Славия изравни като след центриране на Иван Минчен Емил Виячки успя да порази мрежата на Дюлгеров с воле.

Черно море: 25. Дюлгеров, 3. Атанасов, 28. Дробаров, 27. Димов, 2. Панов, 23. Гарсия, 32. Дичев, 10. Василев, 19. Курьор, 77. Велев, 9. Сердюк.

Последвайте ни в YouTube и Facebook
Следваща Новина

Снимка: ПФК Черно море“Спартак” Варна излезе на върха в класирането във Втора лига след победа с 1:2 над “Етър” в мач от 34-ия кръг. Резултатът бе открит от домакините в 47-та минута от Ивей Ромееш с удар по тревата. Спартаклии стигнаха до гол в 68-ата мин. след самостоятелни действия на […]