“Спартак” Варна спечели гостуването си на “Созопол” с 2-1 в мач от 16-ия кръг на Втора лига. Домакините откриха чрез Борис Тютюков, който се пребори с Велислав Боев за топката, след което преодоля и вратаря за 1-0.

Само три минути по-късно “соколите” изравниха. Янчо Андреев с глава прехвърли вратаря Росен Андонов за 1-1.

В 69-ата минута “Спартак” стигна до пълен обрат с гол на Иван Колев. Той беше намерен в наказателното поле и въпреки че беше с гръб към вратата, успя да плъзне топката по тревата в мрежата.

СОЗОПОЛ – СПАРТАК 1:2
1:0 Борис Тютюков (4)
1:1 Янчо Андреев (7)
1:2 Иван Колев (69)

Стартови състави:

СОЗОПОЛ: Росен Андонов, Диян Молдованов, Атанас Ташолов, Георги Радев, Петър Кюморджиев, Сава Савов, Михаел Орачев, Димитър Жеков, Венцислав Гюзелев, Борислав Будинов, Борис Тютюков;

СПАРТАК: Станислав Нисторов, Велислав Боев, Ибрям Ибрахим, Генади Луго, Никола Борисов, Георги Бабалиев, Мехмед Сабри, Янчо Андреев, Архан Исуф, Цветан Илиев, Иван Колев;

Община Варна пита правителството за товара на кораба "Vera Su"

Изпратих запитване до Министерството на околната среда и водите и до Министерството на транспорта във връзка с товара на кораба “Vera Su”, заяви днес пред журналисти Тодор Иванов, зам.-кмет по сигурността и екологията в Община Варна.   Корабът, който заседна на 20-ти септември в района на Яйлата и престоя там […]