“Спартак” победи “Нефтохимик” в Бургас

“Спартак” стартира с победа участието си във Втора лига. Спартаклии победиха с 1-3 при гостуването си на “Нефтохимик” в Бургас.
В 27-ата мин. Калоян Стоянов изведе домакините напред с диагонален изстрел.  В 38-ата мин. след разбъркване в наказателното поле Николай Иванов изравни, а две минути по-късно Мехмед Сабри с удар от въздуха изведе гостите напред. Десет минути преди края на срещата Архан Исуф оформи крайното 1-3.
Варненци бяха подкрепени от над 250 свои привърженици.

Съставът на “Спартак”: 1. Станислав Нисторов – 13. Архан Исуф, 6. Генади Луго, 19. Никола Борисов, 2. Велислав Боев – 8. Георги Георгиев (68 – 17. Цветан Илиев) – 10. Янчо Андреев (капитан), 20. Николай Иванов (88 – 45. Даниел Начев) – 9. Мехмед Сабри, 7. Георги Бабалиев (58 – 23. Владислав Мирчев), 11. Виктор Митев (88 – 24. Георги Божилов)

Сребърен медал за Антоанета Костадинова в Токио

Българската състезателка по спортна стрелба Антоанета Костадинова спечели първото отличие от планетарно ниво за себе си, след като стигна второто място при стрелбата на 10 метра. За огромно наше съжаление българката преклони глава пред участничастката от руския олимпийски комитет Виталина Патарашкина, за да се сдобие с първи медал в спортната […]