“Спартак” се справи с “Литекс” във Варна

„Спартак” Варна победи с 2-1 „Литекс” Ловеч в мач от 7-ия кръг на Втора лига.
След разбъркване в наказателното поле на ловчанлии в продължението на първото полувреме, в 48-а минута, Александър Ангелов си вкара автогол, с който „Спартак” поведе с 1:0.
В 55-а мин. Мехмед Сабри бе изведен от Янчо Андреев и елегантно се разписа за 2:0.
Гостите успяха да върнат едно попадение чрез Стефан Неделчев, след грешка в защитата на варненци.
 В 83-ата мин. “Спартак” бе близо до нов гол, но защитник на гостите изби от голлинията удар на Янчо Андреев.
След този двубой „Спартак” остава на върха във Втора лига с актив от 16 точки.

„Черно море – Тича“ е победител в Международния турнир по баскетбол на колички

„Черно море – Тича“ е победител в Международния турнир по баскетбол на колички. Българският отбор надви румънския Брашов с 64:17, а след това победи турския тим Айдън с 57:46. Турнирът се проведе за девети път морския град, съобщават от дирекция „Спорт“. Организатори са спортен клуб за хора с увреждания „Черно море […]