MadeInVarna
Снимка: ПФК Черно море

Черно море постигна победа с 1:0 при домакинството си на Левски в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. “Моряците” на Илиан Илиев създадоха куп положения пред вратата на Николай Михайлов, но вкараха само веднъж, което бе достатъчно на варненци да спечелят трите точки. Единствения гол в мача вкара Родриго Енрике в началото на второто полувреме.

Черно море създаде първата опасност в мача. В 7-ата минута Виктор Попов получи топката в наказателното поле и центрира остро по земя, успоредно на голлинията, но Велислав Василев не успя да засече с шпагат. Само 2 минути по-късно Васил Панайотов отправи плътен изстрел от дистанция, но Николай Михайлов улови. В 41-вата минута Черно море отново създаде добро положение пред вратата на Левски. Васил Панайотов стреля от границата на наказателното поле, но топката премина опасно покрай вратата.

Втората част започна ударно за “моряците”, като в 47-ата минута Евгений Сердюк надбяга защитата на сините, след което преодоля и Николай Михайлов, но от малък ъгъл не успя да намери очертанията на вратата. Логичното се случи в 50-ата минута когато Родриго Енрике останал на добра позиция стреля в долния ляв ъгъл и реализира за 1:0. В 55-ата минута Велислав Василев стреля опасно, но Николай Михайлов със сетни усилия успя да избие. В 67-ата минута Иван Горанов опита да изненада Иван Дюлгеров, но стражът на варненци улови. В 78-ата минута Андриан Краев стреля с глава след изпълнение на ъглов удар, но над вратата. В 83-ата минута Николай Михайлов се намеси решително, избивайки коварен изстрел в долния десен ъгъл на Родриго Енрике. В 90-ата минута Пабло Гарсия получи втори жълт картон и напусна терена. В последната минута минута Иван Дюлгеров записа страхотно спасяване след удар на Адриан Краев. В последната минута минута на продължението Иван Дюлгеров записа страхотно спасяване след удар на Адриан Краев.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Виктор Попов, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Велислав Василев (77-Джеваро Непомусено), Родриго Енрике, Зе Гомеш (83-Даниел Димов), Евгений Сердюк.