Снимка: ПФК Лудогорец

ЦСКА-София и Лудогорец завършиха 1:1 в първия мач от полуфиналите за Купата на България. Така всичко ще се реши след седмица на реванша в Разград.

В 77-ата минута ЦСКА-София заслужено откри резултата. Йомов подхвана атака отдясно и върна на Жеферсон, който с едно докосване веднага даде на непокрития Тиаго. Португалецът пое топката и с левия крак с мощен удар я прати под напречната греда. В 81-вата минута ЦСКА-София пропусна шанс за втори гол. Кейта бе изведен сам при контра и се измъкна от Икоко, но ударът му бе много слаб и не затрудни Кахлина. В 83-ата минута „орлите“ изравниха с човек по-малко. Кирил Десподов центрира много добре от фаул и Каули на задна греда изскочи зад гърба на изпусналия го Жеферсон, като вкара със страхотен удар.

ЦСКА-СОФИЯ – ЛУДОГОРЕЦ 1:1

1:0 Тиаго Родригез (77‘)
1:1 Каули Оливейра (83‘)

ЦСКА-СОФИЯГуставо Бусато, Брадли Мазику, Юрген Матей, Мено Кох, Иван Турицов, Жеферсон Телес, Амос Юга, Енрике Рафаел (66 – Георги Йомов), Тиаго Родригез, Джером Синклер (66 – Жул Кейта), Жорди Кайседо

ЛУДОГОРЕЦКристиан Кахлина, Сисиньо, Оливие Вердон, Жосуе Са, Джордан Икоко, Алекс Сантана, Абел Анисе, Бернард Текпетей, Вандерсон (66 – Кирил Десподов), Каули Оливейра, Пиерос Сотириу (14 – Елвис Ману (87 – Клаудиу Кешерю))

Жълти картони Иван Турицов, Жеферсон Телес  (ЦСКА-София); Сисиньо, Бернард Текпетей (Лудогорец)

Червени картони: Бернард Текпетей (Лудогорец)

Бойко Борисов се отказва от депутатското си място

Снимка: ПФК Лудогорец“Днес подадох заявление пред ЦИК. На мен имунитет не ми трябва. Като премиер не съм имал и след това не ми трябва. Затова напуснах двата избирателни района, където спечелих и лидерската битка с опонентите“, каза Борисов. „Опонентите ни се опитаха да говорят за срутищата ГЕРБ и какво стана […]