Златен медал за ансамбъла ни по художествена гимнастика на финала на 5 топки

MadeInVarna
Източник: НоваТв

Възпитаничките на Весела Димитрова се представиха изключително на Европейското първенство във Варна

Ансамбълът на България спечели златен медал на финала на 5 топки от Европейското първенство по художествена гимнастика във Варна.

Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова, които вчера останаха пети в многобоя, днес изпълниха изключително силно композицията си. Възпитаничките на Весела Димитрова и Михаела Маевска получиха оценка от 47.500 точки, от които 38.6 за трудност и 8.9 за изпълнение.

На второ място остана европейският шампион в многобоя Русия с 47.275 точки, а на трето е Израел с 46.150 точки.

Последвайте ни в YouTube и Facebook
Следваща Новина

245 участници се състезаваха в общински турнир по плуване

245 деца от 22 училища във Варна се включиха в традиционния общински ученически турнир по плуване, който се проведе на басейн „Юлиян Русев“ в ПК “Приморски”. Състезанието се организира след едногодишно прекъсване от дирекция “Спорт” към Община Варна. Дисциплините за участие бяха 50 м бруст, 50 м гръб, 50 м […]