Злато за България! Кирил Милов е европейски шампион по борба

Кирил Милов стъпи на европейския връх с триумф на Шампионата на Стария континент по борба класически стил в Будапеща. 25-годишният борец надделя с 4:1 във финала срещу финландеца Арви Саволайнен.

От третия опит Кирил успя да спечели златен медал на голямо първенство, след като имаше сребро от Европейско първенство през 2019-а в Букурещ и сребро от 2018-а на Световното в Будапеща.

По-рано през деня Едмонд Назарян загуби финала до 60 кг, а България вече има общо 10 отличия от континенталното първенство в унгарската столица.

При 1:50 минути от началото на схватката Саволайнен записа първата точка и взе минимален аванс, който запази до паузата от 25 секунди. Решаващата втора част започна отлично за Милов, който регистрира избутване извън очертанията и изравни на 1:1 точки.

Съдиите отсъдиха пункт за българина и поставиха съперника му в партер при 2 минути оставащи до края. Кирил успя да пренесе веднъж финландеца и поведе с 4:1, като после демонстрира добра защита в следващите секунди.

Милов се справяше отлично просто да пази преднината си до края и единствено отбиваше атаките на съперника, като ги караше да изглеждат ялови. В края на оставащото време българският лагер заслужено ликуваше със златото.

Черно море записа най-резултатната си победа в шампионата през сезона

Черно море записа най-резултатната си победа в шампионата през сезона. “Моряците” на Илиан Илиев разпиляха с 5:0 Ботев Враца на стадион “Тича” във Варна в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Така “зелено-белите” излязоха на трето място в класирането, кръг преди края на редовния сезон. Официален дебют с фланелката […]