Черно море изгуби с 0:2 като гост на Левски

Черно море изгуби с 0:2 като гост на Левски в София в последния си мач от редовния сеон в efbet Лига. Така „моряците“ ще разберат дали ще завършат на трето или четвърто място преди плейофите след утрешния двубой между Ботев и Локомотив (Сф) в Пловдив.

В 7-ата минута Цунами вкара топката с глава във вратата на гостите, но попадението бе отменено правилно заради засада. Впоследствие домакините бяха по-активни, но Филип Кръстев и Илиян Стефанов шутираха край гредите, а вратарят Иван Дюлгеров спаси удар с глава на Уелтон.

Постепенно Черно море изравни играта и направи няколко добри атаки. Веднъж пък се наложи Дюлгеров да се отличи с още една добра намеса, като изби насочената след удар от фаул на Георги Миланов топка в корнер.

В 46-ата минута Черно море пропусна да открие резултата. Евгений Сердюк направи великолепен пробив и след като финтира два пъти Сонко Сундберг, нахлу отдясно в пенала, но ударът му бе блокиран от двама бранители.

В 54-тата минута Сердюк фаулира вратаря на домакините Николай Михайлов и бе изгонен с втори жълт картон. Макар и с 10 души, „моряците“ продължиха да играят тактически правилно, а в 69-ата минута дори Матиас Курьор вкара топката в мрежата на Левски, но голът не бе зачетен заради засада.

В 74-тата минута Курьор имаше претенции, че Сонко Сундберг е отклонил топката с ръка след центриране на Виктор Попов, но повторенията показаха, че кълбото отскача от левия крак на защитника на “сините“.

В последвалата атака късметът обърна гръб на Черно море. Георги Миланов изведе по земя Илиян Стефанов, който нахлу отляво в пеналта и опита да върне топката, но тя отскочи от крака на капитана Даниел Димов и влетя в мрежата – 1:0 за Левски.

В последната секунди на седемминутното продължение Уелтон подаде към Марин Петков, който с мощен шут под гредата фиксира крайното 2:0 за Левски.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Даниел Димов, Пабло Гарсия, Велислав Василев (61 – Родриго Вилела), Матиас Курьор (79 – Закария Беншаа), Стефан Велев (68 – Мартин Дичев), Евгений Сердюк

Второкурсничка на ВСУ "Черноризец Храбър" стана "Студент на годината" в направление "Правни науки"

Гергана Атанасова – студент в специалност “Право” на Варненския свободен университет “Черноризец Храбър” е отличена в конкурса “Студент на годината”, организиран от Националното представителство на студентските съвети. Отличието бе връчено на специална церемония вчера в София. Гергана Атанасова е наградена в направление “Правни науки”. Тя е отличен студент, представящ достойно […]