Едмонд Назарян е европейски шампион!

Злато на европейския шампионат в Загреб след технически туш за Едмонд Назарян. Борецът спечели европейска титла за мъже в категорията до 60 кг. Талантът победи бившия световен шампион Виктор Чобану (Мол) с технически туш (9:0) още в първата част.

За 21-годишния Назарян това е втора европейска титла след тази от Рим през 2020-а, която обаче беше постигната в по-ниската категория до 55кг. На миналогодишното Европейско в Будапеща Едмонд трябваше да се задоволи със сребро, а на Световното първенство в Белград също отстъпи на финала.

Варна е домакин на Световната купа по хандбал за мъже

Варна приема Световната купа по хандбал за мъже, която ще се проведе от 25-ти април до 30-ти април в Двореца на културата и спорта, съобщиха от дирекция „Спорт“ към Община Варна. България е първата страна, която за втори път ще бъде домакин на турнира. Регламентът предвижда състезателите в отборите да […]