На този ден преди 23 години “Спартак” печели престижна победа над “Кьолн”

На този ден преди 23 години “Спартак” Варна печели престижна победа над германския “Кьолн” с 3-2 във Варна. Двубоят се играе по случай 80-годишнината от създаването на варненския клуб пред 8 000 зрители.

Преди началото на срещата двата тима си направиха колективна снимка, а парашутисти се приземиха в центъра на терена с клубното знаме.

Самата среща бе динамична и успя да зарадва публиката по трибуните с 5 красиви гола. Иво Димов сътвори истинска бразилска фиеста с елегантни финтове, пасове и импровизации. Другата звезда, Иво Георгиев, се разкърши 40 минути за радост на група свои фенки. Още в 6-ата мин. капитанът Валентин Станчев откри след майсторско изпълнение на пряк свободен удар. 5 мин. по-късно при акция отдясно на Дянков Тимнев засече центрираната топка – 2:0.

При втората си смислена атака германците стигнаха до гол, дело на бившия румънски национал Йон Владою, в 21-ата мин. Веднага след това Николай Станчев можеше да се разпише, но вратарят на гостите изби топката. Малко преди почивката след грешка на Гошев с далечен удар Владою изненада Арнаудов – 2:2. Победния гол вкара Валентин Станчев в 51-ата мин. отново след прецизно изпълнен пряк свободен удар.

Неприятна сцена се получи в 64-ата минута, когато Димо Момиров показа на Борислав Георгиев червен картон за удар без топка и опит за саморазправа с Рьозлер.

“Смятам, че феновете на футбола във Варна видяха един интересен мач. “Кьолн” е една история на германския футбол и съм сигурен, че догодина ще се завърне в I бундеслига” – заяви Димитър Пенев, който ръководи за последен път “Спартак”.

Иван Портних: Варна е пак под ветрила! Започна седмото издание на Регата Варна Ченъл Къп

“Варна е пак под ветрила! Започна седмото издание на Регата Варна Ченъл Къп / regatta Varna Channel Cup! Най-зрелищното ветроходно състезание привлече отново много състезатели”. Това сподели на своя профил във Facebook кметът Иван Портних. “Това е единствената в България регата, включваща гонки канал-езеро, което позволява публиката да види съвсем […]