Черно море стартира с победа в Efbet лига

Снимка: ПФК Черно море

Черно море започна с победа новия сезон в efbet лига. Варненци надиграха с 1:0 като гости Локомотив (Сф), а единственото попадение бе дело на национала Виктор Попов в 74-ата мин. Варненци излязоха с тениски с надпис “Кураж, капитане! С теб сме, татко!”, които бяха в подкрепа на Даниел Димов, който се възстановява от операция на крака.

През първата част опасни ситуации пред двете врати почти липсваха, като “моряците” имаха лек превес над своя съперник. Възможности за удар към противниковата врата се откриха пред младока Николай Златев и Матиас Курьор, но до попадения не се стигна. Домакините отговориха с далечен и неточен удар на Димитър Митков.
Възпитаниците на Илиан Илиев стартираха по-силно след почивката, като още в началото удар на Златев бе спасен от противниковия страж. В следващите минути Живко Атанасов и Курьор стреляха към рамката, пазена от Любенов, но първият удар мина над нея, а вторият бе спасен от стража. В 74-ата мин. Виктор Попов реализира единствения гол в двубоя. Той бе намерен в наказателното поле от Кета, след което насочи топката в противниковата мрежа. Това бе първият официален гол на национала с екипа на родния му клуб Черно море. До края двата тима не успяха да реализират друго попадение и така “зелено-белите” тръгнаха с 3 точки в новия сезон.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Петар Босанчич, Виктор Попов, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Матеус Клементе, Мимито, Николай Златев, Мазир Сула, Матиас Курьор

Българин е пивот №1 на Европейския шампионат по хандбал във Варна

Снимка: ПФК Черно мореБългарският пивот Божидар Симеонов беше избран за №1 на своя пост на Европейския шампионат по хандбал за младежи до 20 години, който се проведе във Варна. Състезателят отбеляза 27 гола по време на турнира. Чехия спечели титлата по време на спортния форум след победа на финала над […]