“Спартак” Варна загуби от “Миньор” Перник с 1:0 в сблъсък от 14-ия кръг на Втора професионална лига. Попадението реализира Божидар Васев, а успехът изкачи перничани на трето място в класирането.

Варненци бяха близо до открива не резултата в 14-ата минута, когато Георги Георгиев излезе очи в очи с Даниел Леонтиев и успя да го прехвърли, но кълбото премина на сантиметри от вратата. По-късно Янчо Андреев опита далечен удар, но в ръцете на вратаря.

В 39-ата мин. Божидар Васев отбеляза единствения гол с глава.

В 59-ата минута Генади Луго опита да изравни резултата с глава, но топката мина покрай вратата.

Малко преди края на мача Християн Казаков проби и центрира в наказателното поле, където футболист на “чуковете” от близка дистанция не успя да засече подаването.

Съставът на Спартак: 12. Християн Славов – 13. Архан Исуф, 6. Генади Луго, 83. Иван Пенев, 2 Велислав Боев (86 – 15. Мартин Янакиев) – 17. Цветан Илиев – 8. Георги Георгиев (62 – 45. Даниел Начев), 10. Янчо Андреев – 9. Мехмед Сабри (72 – 22. Александър Стефанов), 27. Иван Колев, 7. Георги Бабалиев (72 – 19. Никола Борисов)